2015/01/01

Polskie Radio Wrocław Kultura


Wszystko zgodnie z planem. O północy pożegnaliśmy stary rok i wraz z nowym wkroczyliśmy w nową erę. Emisję rozpoczęło Radio Wrocław Kultura w całości poświęcone temu co ważne i wartościowe w filmie, literaturze, czy teatrze. 

Epidemia euforii" grupy Klan - to pierwszy utwór, który zabrzmiał w zupełnie nowym radiu w eterze. Tej nocy przywitaliśmy bowiem nie tylko Nowy Rok 2015, ale także Radio Wrocław Kultura - w całości poświęcone temu co ważne i wartościowe w filmie, literaturze, czy teatrze. Audycje będą słyszalne w eterze we Wrocławiu i okolicach. Stacja zostanie umieszczona na multipleksie DAB+ na kanale 12. O tym, co proponuje Radio Wrocław Kultura, dowiecie się także z naszej strony internetowej wykonanej w stylu flat landing page. Na czym to polega? Zobaczcie sami. Znajdziecie ją pod adresem: www.radiokultura.prw.pl

Od 1 stycznia radio będzie codziennie realizować audycje dla osób zainteresowanych filmem, literaturą, teatrem, operą, sztukami wizualnymi, muzyką. Podzieliliśmy radiowy dzień na trzy części. Od rana do 15.00 gramy utwory z różnych dekad XX i XXI wieku, znane przeboje i mniej popularne muzyczne perły, polskie i zagraniczne. Od 15.00 do 20.00 rządzi publicystyka, w każdy dzień związana z inną przestrzenią kulturalnego życia. Rozmowy z gośćmi, konstruktywne spory, komentarze, recenzje oraz codzienne relacje z przygotowań do Europejskiej Stolicy Kultury – to najistotniejsze elementy tego pasma. O godz. 20.00 zaczną się autorskie programy, w których o muzyce opowiedzą młodzi utalentowani radiowcy i mający już swoich wiernych słuchaczy wyjadacze.

Brak komentarzy: